ATMI

ATMI

به نقل از  مرجع اطلاع رسانی صنعت نوشیدنی و بسته بندی(IRANBEV)  این درب شیوه‌‌ی جدید برای مواد شیمیایی حساس و سایر مایعات مشابه را ارائه می‌کند.

هدف ATMI ایجاد ارزش افزوده جایگزین برای بطری‌های شیشه‌ای بزرگ بود. بسیاری از فروشگاه‌های مواد شیمیایی از سیستم‌های سنتی برای توزیع مواد استفاده می‌کنند. سیستم جدید ATMI به تولیدکنندگان مواد شیمیایی اجازه می‌دهد تحویل مایعات حساس را با امنیت بیشتری انجام دهند. بهبود ایمنی و عملکرد بسته‌بندی بدون نیاز به هزینه‌های اضافی از ویژگی اصلی بسته‌بندی‌‌های جدید می‌باشد.

برای تولید یک بسته‌بندی به صورت تجاری با استحکام بالا و طراحی نوآورانه شرکت ATMI با شرکت Plastic Technology همکاری کرده است. این شرکت تجربه بالایی در تکنیک‌های پیشرفته فرایند تولید ظروف پلاستیکی دارد. با همکاری نزدیک، این دو شرکت توانستند چالش‌های ساختاری را پشت سر گذاشته و موفق به تولید سیستم‌های بسته‌بندی با نام تجاری Bright pak شدند.

اجزای اصلی سیستم Bright pak با استفاده از دو پریفرم مجزا ساخته می‌شود. پریفرم اول از جنس PET بوده که برای تولید بطری‌هایی با حجم ۵ لیتر استفاده می‌شود. پریفرم دوم از جنس پلی اتیلن نفتالات (PEN) بوده که از آن برای ایجاد لایه‌ای سخت، به صورت لایه داخلی (بوش) که دارای مواد شیمیایی است، استفاده می‌شود.

اهداف اولیه برای بوش داخلی سخت، جلوگیری از خرابی بسته‌بندی در زمان سقوط و یا افزایش استحکام در محیط‌هایی ویژه با فشار بسیار پایین است. این بطری در برابر فشار ۶ بار(بیش از ٩۰ پوند بر اینچ مربع) مقاوم بوده که دارای یک لایه محافظ اضافی برای افزایش امنیت است.

علاوه بر این، سیستم Bright pak نیازمند مقاومت در برابر شرایط حمل ونقل و ذخیره‌سازی مواد شیمیایی در دمای ٣۰ درجه زیر صفر می‌‌باشد. لازم به ذکر است، این سیستم توانایی جذب ٩/٩٩ درصدی اشعه ماوراء بنفش (UV) نور را دارد،  در حالی که مانع از رؤیت مایع محتوی بسته‌بندی نمی‌‌شود.

پریفرم 44 پلی اتیلن ترفتالات 33 بطری 38 بسته بندی 46 بطری پت 44 پت پریفرم 37 Polyethylene Terephthalate 34 PET 37

پارس پینووا